• Čeština
  • Slovenština
Report vygenerovaný: 9. 5. 2024 15:38:35 pro Example eshop

Výsledky auditu

Pri kontrole sortimentu sme preverili celkovo 6 790 produktov, z ktorých je na Heureke 6 760 spárovaných. Tie sú najčastejšie na 3. pozícii produktovej karty, pričom priemerne súťažia s 18 konkurenčnými ponukami. Sortiment sme rozdelili do štyroch kategórií podľa toho, ako v audite obstál.* V kontrolách auditu sú zahrnuté iba spárované produkty.

2 596
produktov

v poriadku
Detail
1 592
produktov

s problémom
Detail
3 496
produktov

s upozornením
Detail
4 952
produktov

s odporúčaním
Detail

Rozdelenie produktov podľa kategórií

KATEGÓRIE / POZÍCIE PODĽA CENY1.2.3.4.5.6.7.8.9.10+Σ PRODUKTOV
Hokejky2 665
Hokejové doplňky498
Hokejové rukavice357
Brusle na led250
Hokejové tašky223
Hokejové dresy204
Hokejové helmy197
Hokejové kalhoty179
Hokejové chrániče holení169
Brankářské vesty163

Najčastejšia konkurencia

E-shopLacnejšieRovnakoDrahšie
Decathlon87 %5 %8 %
MUZIKER.cz59 %1 %40 %
Hokej-profi59 %1 %40 %
Sportisimo77 %1 %23 %
eFitness.cz80 %0 %20 %
Digiboss36 %1 %63 %
ONLINESHOP.cz7 %0 %92 %
TN trade6 %0 %94 %

Problémy

30

Nespárované produkty

Produkty sú nespárované, pretože im chýba alebo nemajú správne vyplnené parametre podľa požiadaviek Heureky. O tom, ako si s párovaním poradiť, sa dočítate na ich blogu.

Detail
3

Produkty s nulovou alebo zápornou cenou

Nulové či záporné ceny vo feede spôsobia, že sa produkty nedostanú do inzercie na porovnávači tovaru. Zistite, o ktoré produkty ide a následne ich cenu upravte v elemente PRICE_VAT.

Detail
42

Ponuky nemajú nastavené ceny za dopravu

Bez tejto informácie sa vaše produkty nedostanú na biddované pozície. Cena za dopravu je taktiež dôležitý rozhodovací prvok pre zákazníka.

Detail
94

Produkt je sám v produktovej karte

Ak viete o niekoľkých konkurentoch s podobnou ponukou, existuje pravdepodobnosť, že je produkt spárovaný do nesprávnej karty na Heureke. Odporúčame skontrolovať správnosť elementov PRODUCTNAME a CATEGORYTEXT podľa požiadaviek Heureky, alebo kontaktovať zákaznícku podporu Heureky. Nemusí sa však jednať o problém v prípade, že ponúkate špecifický sortiment.

Detail

Upozornenie

777

Ponuky sú na karte najdrahšie

Spomedzi všetkých ponúk je tá vaša najdrahšia. Omrknite, ktorý sortiment máte na Heureke najdrahší a či ho nie je možné zlacniť.

Detail
1 389

Konkurenti predávajú produkt pod mojou nákupkou

Vaši súperi na produktovej karte predávajú sortiment lacnejšie, než je hodnota vašej nákupnej ceny. Preverte, či nie sú limity dané dodávateľom, prípadne sa zamyslite, či by nebolo možné svoju ponuku zlacniť.

Detail
1 775

Ponuky na 11. a nižšej pozícii

Produktová karta Heureky vypisuje iba 10 ponúk v zozname podľa ceny, ďalšie si musí zákazník manuálne zobraziť. Svoju šancu na preklik určite zvýšite, ak sa podarí produktom dostať medzi prvých 10 ponúk.

Detail
1 286

Min. o 30 % drahší oproti najlacnejšiemu konkurentovi

Tak výrazný cenový rozdiel môže pri veľkom počte konkurentov spôsobiť, že vaša ponuka zapadne na najnižších priečkach produktovej karty. Ak nie je možné manipulovať s cenou, uistite sa, že dokážete dodať tovar ihneď, za nízku cenu alebo zdarma. Prípadne pouvažujte o pribalení darčeku k objednávke.

Detail
3

Konkurent s rovnakou cenou dopraví objednávku zdarma

Iný e-shop ponúka produkt za rovnakú cenu ako vy, pričom má naviac dopravu zdarma. Vo výsledku je lacnejší a zákazník ho pravdepodobne uprednostní. Skontrolujte, o ktoré produkty ide a či sa dá hýbať s ich cenou, prípadne cenou dopravy.

Detail
37

Konkurent s rovnakou cenou prikladá aj darček k nákupu

Iný e-shop na karte ponúka produkt za rovnakú cenu ako vy, pričom pribalí k nákupu aj darček. Má vďaka tomu nad vami prevahu. Skontrolujte, o ktoré produkty ide a či je možné upraviť ich cenu, prípadne pribaľte darček k nákupu aj vy.

Detail
780

Menej ako 5 ponúk v karte

V produktovej karte Heuréky je menej ako 5 ponúk. Využite príležitosť a pokúste sa odlíšiť rýchlosťou či nízkou cenou dopravy, poprípade pribaľte k objednávke darček. Málo ponúk v karte však môže signalizovať aj to, že je produkt zle spárovaný.

Detail
1 883

Ponuky s dlhou dobou dodania

Minimálne 5 konkurenčných ponúk s nižšou cenou má lepšiu dostupnosť ako vy. Ak nie je možné znížiť cenu, preverte, či môžete dodať tovar skôr.

Detail
328

Produkty predávané pod nákupnou cenou

Na predaji týchto produktov ste stratoví a zároveň môžete prísť do sporu s dodávateľom tovaru a jeho odporúčanými predajnými cenami.

Detail

Odporúčania

5 326

Produkty mimo bidding

V momente kontroly neboli tieto produkty v biddingu. Problém môže nastať v prípade, že sa vaša ponuka nezobrazuje medzi prvými a nie je vidieť v porovnaní podľa ceny.

Detail
438

V biddingu je moja ponuka najdrahšia

V zozname biddovaných ponúk je vaša ponuka najdrahšia. Znížením ceny by mohla získať lepšiu pozíciu a zvýšila by sa jej konkurencieschopnosť. Ak to spojíte s nižšou cenou za dopravu a darčekom k objednávke, budete mať nad konkurentmi rozhodne navrch.

Detail
287

V biddingu je moja ponuka najlacnejšia

Cena týchto produktov v biddingu je spomedzi všetkých biddovaných ponúk najlacnejšia. Môžete uvažovať o miernom zvýšení ceny a získať tak z každej objednávky viac.

Detail
14

Som najlacnejší a druhá ponuka je o viac než 10 % drahšia

Cenový rozdiel medzi vašou a druhou konkurenčnou ponukou je 10 % a viac. Môžete zvážiť zvýšenie ceny produktov, čím by mohol vzrásť aj zisk.

Detail
372

Som najlacnejší na karte

Vaša ponuka je na produktovej karte, v zozname podľa ceny na prvom mieste. Skontrolujte, o ktoré produkty ide a následne môžete uvažovať o miernom navýšení ceny tak, aby ste si udržali pozíciu a zároveň mali vyšší zisk.

Detail